Tato stránka využívá cookies. Ne, to není žádné cukroví, ale soubory, díky nimž například nemusíte znova zadávat stejné údaje, když už jste je jednou vyplnili (více informací). Beru na vědomí

Distribuční sazba určuje podmínky a ceny dodávky elektrické energie. Jednotlivé sazby se liší podle typu odběratele a jeho způsobu využívání elektřiny.


Většina sazeb je dvoutarifních, což znamená, že je v nich zahrnut Vysoký tatif (VT) i Nízký tarif (NT). Tyto sazby se pak liší ve způsobu, jakým se tyto tarify během dne střídají.

 

Vysoký tatif (VT) platí v době největšího využívání elektrické rozvodné sítě. Jeho ceny jsou vyšší než v případě nízkého tarifu.

 

Nízký tarif (NT) svou nižší cenou motivuje odběratele k odběru elektřiny v době, kdy je elektrická rozvodná síť méně zatížena. Díky nižšímu zatížení sítě vznikají menší náklady na její údržbu a také na výrobu elektrické energie. Časové pásmo, ve kterém nízký tarif platí, se liší podle zvolené distribuční sazby. Může být určeno pevně programově (na 3 měsíce dopředu) nebo operativně (může se měnit kdykoliv, ale musí být zachována minimální délka). 


REALITY Šnédarová
Oslavanská 422/1, 664 91 Ivančice
Mobil: +420 606 980 371
IČ: 69757844
snedarovaj@seznam.cz
www.realitysnedarova.cz

Zpět na úvod | Nastavit jako domovskou stránku | Kontakty | Mapa stránek